Maleniecka fabryka wyrobów żelaznych wybudowana została przy głównym trakcie drogowym łączącym Piotrków Trybunalski z Kielcami. W 1974 roku przebieg tej drogi został skorygowany. Dziś Maleniec oddalony jest o 3,2 km od drogi krajowej nr 74 biegnącej od strony Łodzi do Kielc. Bliskość dróg krajowych ułatwia dotarcie do Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Dojazd do Muzeum możliwy jest:

Jadąc od strony Radomska (droga krajowa nr 42) w miejscowości Wyszyna Rudzka należy skręcić w lewo, zgodnie z turystycznym oznaczeniem, obierając kierunek Maleniec (4,9 km, 6 min).

Jadąc od strony Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego (droga krajowa nr 74) w miejscowości Grębenice należy skręcić w prawo, zgodnie z turystycznym oznaczeniem, obierając kierunek Maleniec (3,2 km, 5 min).

Jadąc od strony Kielc (droga krajowa nr 74), na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 42 i 74 należy skręcić w lewo obierając kierunek Radomsko. Po przejechaniu kilku kilometrów w miejscowości Wyszyna Rudzka należy skręcić w prawo, zgodnie z turystycznym oznaczeniem, obierając kierunek Maleniec (4,9 km, 6 min).

Jadąc od strony Sielpi Wielkiej drogą nr 728, na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 74 należy skręcić prawo, obierając kierunek Piotrków Trybunalski. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów, na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 42 i 74 należy skręcić w lewo obierając kierunek Radomsko. Po przejechaniu kilku kilometrów w miejscowości Wyszyna Rudzka należy skręcić w prawo, zgodnie z turystycznym oznaczeniem, obierając kierunek Maleniec (4,9 km, 6 min).


Pokaż Maleniec, Polska na większej mapie