Image

KOLEJNE FUNDUSZE NA KULTURĘ DLA STOWARZYSZENIA „W DOLINIE CZARNEJ” I ZABYTKOWEGO ZAKŁADU HUTNICZEGO W MALEŃCU!

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy dofinansowanie dla projektu pn. „Lokalne dziedzictwo kulturowe źródłem społecznej i międzypokoleniowej integracji”, który został przygotowany przez Stowarzyszenie „W Dolinie Czarnej” i Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu.

Celem projektu jest zwiększenie społecznej i wielopokoleniowej integracji mieszkańców poprzez działania na rzecz zachowania i popularyzacji lokalnego dziedzictwa kulturowego. Mieszkańcy regionu będą mogli wziąć udział w cyklu wydarzeń i bezpłatnych warsztatach edukacyjnych i filmowych.

Warsztaty filmowe skierowane są do każdego (dzieci, młodzież, seniorzy), kto ma ochotę zagłębić się w tajniki tworzenia filmów o wysokiej wartości. Proponujemy zajęcia począwszy od pierwszego kontaktu ze sztuką filmową, poprzez opanowanie średnio-zaawansowanych technik produkcji filmowej, a skończywszy na zagadnieniach dotyczących filmu fabularnego. Podczas warsztatów filmowych wprowadzimy uczestników w magiczny świat telewizji i filmu. Uczestnicy spróbują swoich sił jako dziennikarze, operatorzy kamer, dźwiękowcy, aktorzy, realizatorzy zdjęć, reżyserzy.

Uczestnicy projektu zapoznają się z lokalnym dziedzictwem kulturowym, w tym jego zasobami niematerialnymi (obyczaje, rytuały dnia codziennego, obrzędowość, język i słownictwo lokalne, przekazy mówione itp.) oraz zasobami materialnymi (zabytki, ubiór, środowisko naturalne, itp.). Na warsztatach filmowych uczestnicy przyswoją wiedzę z zakresu: podstaw scenopisarstwa, organizacji planu filmowego, obsługi sprzętu do wideofilmowania, podstaw techniki filmowania, nagrywania i montażu materiałów filmowych, stremowanie i relacjonowanie wydarzeń kulturalnych z wykorzystaniem mediów społecznościowych i platform streamowych.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki środkom Unii Europejskiej w ramach przedsięwzięcia:1.2.8 Promocja dialogu międzypokoleniowego, które Stowarzyszenie „W Dolinie Czarnej” pozyskało za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „U ŹRÓDEŁ” z siedzibą w Modliszewicach.

Wartość finansowego wsparcia to 34.000 zł.

 

Więcej informacji o zasadach uczestnictwa w projekcie:

Tel. (41) 373 11 42
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Image