Image

ZAPROSZENIE NA PIKNIK RODZINNY "MALENIEC NA 8 BITACH"

Zzh Maleniec i Infor Mix S.C. z Końskich serdecznie zapraszają na Piknik rodzinny pn. „Maleniec na 8 bitach”. To już kolejna odsłona popularnego wydarzenia, które powoli wpisuje się w stały kalendarz malenieckich imprez.

Tuż obok zabytkowych urządzeń przemysłowych z XVIII-XIX wieku staną równie unikalne dzieła techniki komputerowej z lat 80-90-tych XX wieku, w tym jedne z pierwszych komputerów osobistych oraz konsole do gier. Będą one częścią wystawy poświęconej pierwszej fali komputeryzacji, na której zobaczyć będzie można kilkanaście 8 bitowych komputerów i konsol do gier, w tym: ZX Spectrum+/+2, Atari 130XE/ST/2600, Amiga 600/1200, Commodore CDTV/C-64, Amstrad CPC 464, Snes, Nes, Sega Mega Drive/Master System, a także magnetofony komputerowe, stacje dyskietek 5,25 i pierwsze laptopy.

Tegoroczną edycję łączymy z obchodami Dnia Dziecka. Dla najmłodszych Organizatorzy imprezy zaplanowali: turnieje gier oldschool (Infor Mix i Forge of Gamers), darmowa zjeżdżalnia, gry i animacje dla dzieci (skręcanie balonów, duże bańki mydlane), strzelnica pneumatyczna i poszukiwanie skarbów, układanie wieży z klocków Mega Jenga, spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych.

Miłośnicy poezji natomiast będą mogli się spotkać z poetką pochodzącą z Machor, panią Grażyna Tatarska. W scenerii starej huty odbędzie się promocja książek jej autorstwa: „Geometria Gwiazd” i „Zioła, mity, wianki”.

Wszyscy ci, którzy po raz pierwszy odwiedzą zabytkową fabrykę żelaza w Maleńcu, będą mieli okazje jej bezpłatnego zwiedzenia oraz zobaczenia w ruchu ponad 150-letnich maszyn i urządzeń przemysłowych. Ponadto będzie można podziwiać  największy gwóźdź na świecie (4 m), najdłuższy wał napędowy w kraju (32 m) oraz największe w Polsce śródsiębierne, drewniane koło wodne.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w/w wydarzeniu.

Wstęp bezpłatny.

Sponsor wydarzenia i jego współorganizator: Informix S.C. Karol Kołba, Jakub Kosmal             

Patronat medialny: „TKN 24”                                                      

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął  Starosta Konecki Grzegorz Piec

Image