Image

SŁUCHOWISKO "KREW I ŻELAZO" W KONKURSIE GRAND PIK 2022

Miło nam poinformować, że wyprodukowane przez Polskie Radio "Kielce" słuchowisko "Krew i Żelazo", znalazło się w Konkursie Artystycznych Form Radiowych "GRAND PIK 2022". 

Akcja słuchowiska toczy się w latach 40-tych XIX wieku w fabryce żelaza w Maleńcu.  Inżynier Jacek Lipski (Paweł Deląg) rozpoczyna pracę w najnowocześniejszym prywatnym zakładzie hutniczym w kraju, którego właścicielem jest były oficer napoleoński, diaboliczny Tadeusz Bocheński. Lipski nie wie, iż w planach Bocheńskiego odegra on istotną rolę, tworząc wynalazek, który zmienić ma bieg historycznych wydarzeń. Scenariusz słuchowiska łączy w sobie elementy charakterystyczne dla XIX-wiecznej powieści epistolarnej, współczesnego steampunku z motywami fantastyki i grozy. Bohaterom słuchowiska głosów użyczyli m.in. Paweł Deląg, Anna Antoniewicz, Teresa Bielińska, Andrzej Cempura, Mirosław Bieliński i inni. Reżyserem słuchowiska jest Magdalena Galas-Klusek, autorem scenariusza Maciej Chłopek.

Słuchowisko: "Krew i Żelazo"

Producent: PR Kielce

Autor/Autorzy: Magdalena Galas-Klusek, Maciej Chłopek

Realizacja: Tomasz Tamborski, Michał Pastuszka

Odcinki słuchowiska do odsłuchania:

https://open.spotify.com/show/3fLyw0fTyqtd9JSIyxBRQG

 

https://www.radiopik.pl/6,101117,konkurs-grand-pik-2022-pawel-delag-w-sluchowisku?fbclid=IwAR0ojW9vTRORv6EibkePKxV_rgxGFLLPKvOFlGTANs_XefZdX0y5C8ep5yQ

 

Image
Image