Image
kwiecień 22, 2024

MAJÓWKA W STAREJ HUCIE: 3 MAJA 2024

Brak planów na dłuuugi weekend majowy? Zaplanuj go z nami! Zapraszamy do dawnej fabryki żelaza w Maleńcu na dni pełne historii, edukacji i zabawy.
kwiecień 18, 2024

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OCHRONY ZABYTKÓW: NA RATUNEK STAREJ HUCIE....

Przypadający na 18 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków to dobra okazja, by przypomnieć wysiłki wielu osób i społeczności na rzecz zachowania dawnego zakładu przemysłowego w Maleńcu...
kwiecień 15, 2024

KONFERENCJA: OD HISTORII PRZEMYSŁU DO PRZEMYSŁU KULTURY...

W dniu 11 kwietnia br. na zaproszenie Narodowego Instytutu Kultury. Oddział w Kielcach uczestniczyliśmy w konferencji popularno-naukowej, poświęconej sposobom wykorzystania dziedzictwa postindustrialnego w regionie świętokrzyskim.
styczeń 10, 2024

ZIMOWE SAUNOWANIE: OGRÓD FABRYCZNY ZAPRASZA

Po raz pierwszy w tym roku zapraszamy na wspólne saunowanie do Ogrodu Fabrycznego przy Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu.
listopad 22, 2023

MUZEUM TECHNIKI W MALEŃCU TŁEM DLA TELEDYSKÓW

Fabryka żelaza w Maleńcu produkuje najlepszy metal w kraju! A między zabytkowymi maszynami członkowie zespołu NAKED ROOTS, realizujący teledysk promujący ich nową płytę... Wnętrza zabytkowych hal produkcyjnych starego zakładu to pełne emocji tło do teledysków.
listopad 14, 2023

PIKNIK PATRIOTYCZNY

11 listopada jest dla Polaków bardzo ważną datą. To dzień, przypominający o tym, że możemy cieszyć się wolnością, która w szczególności dla naszego narodu, nie zawsze była rzeczą tak oczywistą.
listopad 06, 2023

ZAPROSZENIE NA : PIKNIK PATRIOTYCZNY

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 2023 godz. 13.00-17.00 WSTĘP BEZPŁATNY
Image
Image
Image