wrzesień 18, 2023

POKAZY TRADYCYJNEGO ODLEWNICTWA

W niedzielne popołudnie mistrz tradycyjnego odlewnictwa pan Andrzej Sekuła przekazywał swoją wiedzę z zakresu konstruowania modeli i form odlewniczych oraz ich wykonania i patynowania.
wrzesień 11, 2023

KONFERENCJA JUŻ ZA NAMI...

W dniu 8 września na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Końskich odbyła się konferencja popularno-naukowa i wernisaż wystawy „ Powstańczy Arsenał”.
wrzesień 06, 2023

ŻYWY OGIEŃ W MALEŃCU: 17.09.2023

Nie będzie kłamstwem, jeśli napiszemy, iż odlewnictwo to jedna z kluczowych gałęzi regionalnej gospodarki. Będzie to jednak daleko idące uproszczenie... Ponieważ dla wielu pokoleń Konecczan odlewnictwo to prawdziwa sztuka, której oddali swoje życie, zdrowie i namiętności.
sierpień 28, 2023

XXXI WYTOPKI OŁOWIU ZA NAMI...

W minioną niedzielę po raz kolejny byliśmy gośćmi Muzeum Wsi Kieleckiej.
sierpień 23, 2023

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

Wydarzenie: Konferencja popularno-naukowa i wernisaż wystawy „ Powstańczy Arsenał” Termin: 8 września 2023 r. Godz. 12.00 Miejsce: Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Końskich Wstęp bezpłatny
sierpień 21, 2023

"DZIEŃ PSZCZOŁY" W POWIECIE KONECKIM

13 sierpnia br. na terenie ZZH w Maleńcu miały miejsce uroczyste obchody "Dzień Pszczoły". Na uroczystość zawitał gość honorowy -Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus. Pełna relacja z wydarzenia poniżej: Pszczelarstwo to też rolnictwo – uroczyste obchody w powiecie koneckim
lipiec 26, 2023

INFORMACJA DLA ZWIEDZAJĄCYCH ZZH

UWAGA! Informujemy, że w dniu 15.08. ZZH będzie zamknięty! Dojazd do Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu został ograniczony! Z powodu remontu mostów dojazd do zakładu tylko od miejscowości Wyszyna Rudzka. Dojazd obowiązuje do odwołania!
Image
Image