maj 17, 2022

NOC MUZEÓW

W minioną sobotę zabytkowa infrastruktura była scenerią dla wernisażu Łukasz Milak-Kalinowski. Prace artysty porównywane są często do twórczości Zdzisława Beksińskiego.
maj 05, 2022

PRZEDSIĘBIORCZE KOBIETY Z KONECKIEGO W ZZH W MALEŃCU

Tuż przed Wielkanocą, za sprawą p. Justyny Rupniewskiej i członkiń lokalnych KGW,, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu odwiedziła ekipa programu "Z klimatem i pasją".
maj 04, 2022

ZAPROSZENIE NA NOC MUZEÓW 2022

"UCZTA WYOBRAŹNI": NOC MUZEÓW W MALEŃCU 14 maja 2022 r. (sobota, godz. 19.00) zapraszamy do Fabryki Żelaza w Maleńcu na NOC MUZEÓW, którą zainauguruje autorska wystawa obrazów Łukasza Milaka-Kalinowskiego (ur. 1984 roku), określanego mianem "malarza nadrealizmu".
kwiecień 25, 2022

POJAZDY ZABYTKOWE W MALEŃCU

Odwiedziny Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu to zawsze przenosiny w czasie, a w sobotę 23 kwietnia było o to jeszcze łatwiej, bo otoczyły go auta niewiele od niego młodsze.
kwiecień 19, 2022

XI MIĘDZYNARODOWY ŚWIĘTOKRZYSKI RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH W MALEŃCU: 23 KWIETNIA 2022

W najbliższą sobotę 23 kwietnia br. miłośników dawnej motoryzacji zapraszamy do Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu na spotkanie z uczestnikami XI Międzynarodowego Świętokrzyskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.
kwiecień 11, 2022

KOLEJNE FUNDUSZE NA KULTURĘ DLA STOWARZYSZENIA „W DOLINIE CZARNEJ” I ZABYTKOWEGO ZAKŁADU HUTNICZEGO W MALEŃCU!

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy dofinansowanie dla projektu pn. „Lokalne dziedzictwo kulturowe źródłem społecznej i międzypokoleniowej integracji”, który został przygotowany przez Stowarzyszenie „W Dolinie Czarnej” i Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu. Celem projektu jest zwiększenie społecznej i wielopokoleniowej integracji mieszkańców poprzez działania na rzecz zachowania i popularyzacji lokalnego dziedzictwa kulturowego. Mieszkańcy regionu będą mogli wziąć udział w cyklu wydarzeń i bezpłatnych warsztatach edukacyjnych i filmowych.
kwiecień 01, 2022

PUNKT STOMATOLOGICZNY W FABRYCE ŻELAZA

Niecodzienny sposób na walkę z próchnicą i chorobami zębów proponuje Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, przy którym wkrótce uruchomiony zostanie muzealny punkt stomatologiczny. O pomyśle tym Miłosz Skiba z Echo Dnia rozmawia z Maciejem Chłopkiem, dyrektorem Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu.
Image