Image

PROJEKT PN. „LOKALNE DZIEDZICTWO KULTUROWE ŹRÓDŁEM SPOŁECZNEJ I MIĘDZYPOKOLENIOWEJ INTEGRACJI”

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy dofinansowanie dla projektu pn. „Lokalne dziedzictwo kulturowe źródłem społecznej i międzypokoleniowej integracji”, który został przygotowany przez Stowarzyszenie „W Dolinie Czarnej” i Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu.

Celem projektu jest zwiększenie społecznej i wielopokoleniowej integracji mieszkańców poprzez działania na rzecz zachowania i popularyzacji lokalnego dziedzictwa kulturowego. Mieszkańcy regionu będą mogli wziąć udział w cyklu wydarzeń i bezpłatnych warsztatach edukacyjnych i filmowych.

Warsztaty filmowe skierowane są do każdego (dzieci, młodzież, seniorzy), kto ma ochotę zagłębić się w tajniki tworzenia filmów o wysokiej wartości. Proponujemy zajęcia począwszy od pierwszego kontaktu ze sztuką filmową, poprzez opanowanie średnio-zaawansowanych technik produkcji filmowej, a skończywszy na zagadnieniach dotyczących filmu fabularnego. Podczas warsztatów filmowych wprowadzimy uczestników w magiczny świat telewizji i filmu. Uczestnicy spróbują swoich sił jako dziennikarze, operatorzy kamer, dźwiękowcy, aktorzy, realizatorzy zdjęć, reżyserzy.

Uczestnicy projektu zapoznają się z lokalnym dziedzictwem kulturowym, w tym jego zasobami niematerialnymi (obyczaje, rytuały dnia codziennego, obrzędowość, język i słownictwo lokalne, przekazy mówione itp.) oraz zasobami materialnymi (zabytki, ubiór, środowisko naturalne, itp.). Na warsztatach filmowych uczestnicy przyswoją wiedzę z zakresu: podstaw scenopisarstwa, organizacji planu filmowego, obsługi sprzętu do wideofilmowania, podstaw techniki filmowania, nagrywania i montażu materiałów filmowych, stremowanie i relacjonowanie wydarzeń kulturalnych z wykorzystaniem mediów społecznościowych i platform streamowych.

Zadanie pn. „Lokalne dziedzictwo kulturowe źródłem społecznej i międzypokoleniowej integracji” realizowane w ramach projektu grantowego -  przedsięwzięcie 1.2.8: „Promocja dialogu międzypokoleniowego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata  2014-2020.

Wartość finansowego wsparcia to 34.000 zł.

 

Image