Aktualności

grudzień 02, 2021

"KREW I ŻELAZO": NOWE SŁUCHOWISKO RADIA KIELCE OD STYCZNIA NA ANTENIE

W roli głównej Paweł Deląg, jako zawiadowca fabryk żelaza w Maleńcu.... BĘDZIE SIĘ DZIAŁO !
listopad 26, 2021

Maleniec "Zabytek Zadbany 2021"

„Zabytek Zadbany” to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Celem konkursu jest promocja opieki nad zabytkami poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków.
listopad 24, 2021

Jedynka - Program 1 Polskiego Radia w Maleńcu

W dniu wczorajszym naszym gościem był redaktor Maciej Walecki z Programu 1 Polskiego Radia. Podczas radiowych wejść i relacji na żywo na platformie facebook mogliśmy zaprezentować się słuchaczom Polskiego Radia.
listopad 09, 2021

WEEKEND Z "PASJĄ"

Miło nam poinformować ,że podczas wydarzenia „Skarby Przeszłości”, które odbyło się w dniu 6 listopada na terenie ZZH w Maleńcu nie zabrakło chętnych.
październik 29, 2021

ZAPROSZENIE NA WYDARZENIE PN. "SKARBY PRZESZŁOŚCI"

Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu wraz ze Stowarzyszeniem Historycznym "Pasja" zapraszają na wydarzenie pn. "Skarby przeszłości".
październik 06, 2021

BOLESNA HISTORIA STOMATOLOGII - PODSUMOWANIE

 Kolejny udany weekend!!! Na wydarzeniu pn. "Bolesna historia stomatologii" nie zabrakło odważnych. A wszystko za sprawą dr. Piotra Kuźnika, stomatologa z pasją. W sobotni wieczór wysłuchaliśmy ciekawego wykładu o historii stomatologii oraz podziwialiśmy kilkadziesiąt eksponatów związanych z jej historią.
wrzesień 22, 2021

BOLESNA HISTORIA STOMATOLOGII DLA ODWAŻNYCH

2 października br. (sobota) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z doktorem Piotrem Kuźnikiem-twórcą i kuratorem jednego z najoryginalniejszych muzeów historycznych w Polsce, poświęconego dziejom stomatologii.