Aktualności

czerwiec 21, 2020

MOCNE BRZMIENIE W MALEŃCU

Jesienią 2019 fabrykę żelaza w Maleńcu odwiedziła ekipa filmowa i techniczna realizująca teledysk zespołu Ankh do singla "Nie Okłamuj". Utwór promuje reedycję płyty "Tu jest i tam jest" 2020. Bardzo dziękujemy za wizytę, a wszystkich odwiedzających naszą stronę zapraszamy do obejrzenia wspomnianego teledysku z Maleńcem w tle.
czerwiec 18, 2020

Kuźnia Narodowa: zwiedzanie fabularyzowane

Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu zaprasza 28 czerwca 2020 r. (niedziela) na pierwsze w sezonie turystycznym 2020 fabularyzowane zwiedzanie dawnej fabryki żelaza w Maleńcu. W programie m.in. pokazy dawnych urządzeń produkcyjnych, największego w Polsce drewnianego koła wodnego, wału transmisyjnego. Ponadto: warsztaty z metaloplastyki i odlewnictwa, produkcja kos bojowych z okresu powstań narodowych, pokazy artyleryjskie oraz wiele innych. Zapraszamy!
czerwiec 18, 2020

Młodzi w muzeum

Pod wieloma względami ostatnie dni (15-17 czerwca br.) były dla nas wyjątkowe... Rozpoczęliśmy realizację autorskiego projektu pn. „Młodzi w fabryce”, skierowanego do placówek oświatowych i wychowawczych z województwa świętokrzyskiego.
maj 21, 2020

Weekend w muzeum

WEEKEND w Muzeum (28 czerwca 2020 r., niedziela) to propozycja dla tych wszystkich, którzy poszukują możliwości spędzenia wolnego czasu w sposób interesujący i kreatywny, wspólnie ucząc się i bawiąc w pełnym inspiracji otoczeniu.
maj 10, 2020

Zasady przebywania na terenie obiektu w warunkach zagrożenia epidemicznego

W związku z utrzymującym się na terenie kraju zagrożeniem epidemicznym wirusem SARS COV-2, wywołującym chorobę COVID-19, na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu obowiązują nowe zasady jego zwiedzania. Osoby przebywające na jego terenie zobowiązane są w szczególności do: Dezynfekowania rąk przy wejściu, używania masek/przyłbic ochronnych, zachowywania 2 metrowej odległości od innych osób. Powstrzymania się od dotykania elementów wyposażenia i konstrukcji. Na terenie zespołu może przebywać jednocześnie maksymalnie 20 osób, w tym personel (5 osób). Na czas zwiedzania i korzystania z…
luty 03, 2020

Morsowanie w Muzeum

Towarzysząca nam od początku roku wiosenna aura nie przeszkodziła w organizacji spotkania sympatyków morsowania na terenie muzeum w Maleńcu.
luty 03, 2020

Kuźnia Powstańcza 1863

W piątkowy wieczór 24 stycznia br. w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu przypomniano staropolskie tradycji konspiracyjnej produkcji broni i amunicji z okresu powstania styczniowego.