Aktualności

październik 22, 2020

Atlas staropolskiej architektury przemysłowej

Atlas staropolskiej architektury przemysłowej to album zawierający wybrane rekonstrukcje XIX-wiecznych obiektów i konstrukcji przemysłowych, wykorzystywanych w działalności wytwórczej w zakresie górnictwa i hutnictwa rud żelaza. W oparciu o zachowane opisy i materiały historyczne zrekonstruowano 15 obiektów infrastruktury przemysłowej, komunikacyjnej, hydroenergetycznej i gospodarczej z terenu Doliny Czarnej.
październik 01, 2020

KUŹNICE KONECKIE - PODSUMOWANIE

Tegoroczne Kuźnice Koneckie mające swoją XXI już edycję okazały się wielkim sukcesem, mimo niesprzyjającej aury pogodowej. Było na ludowo, różnorodnie, radośnie i kolorowo. Sobotni dzień Kuźnic rozpoczął się o godz. 14.00 w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu III Biegiem Rolnika. Uczestnicy biegu ruszyli na wystrzał z armaty czarnoprochowej i pokonali dystans 5 km.
wrzesień 24, 2020

KUŹNICE KONECKIE ODBĘDĄ SIĘ W MALEŃCU !

Na wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w tegorocznej XXI edycji „Kuźnic Koneckich” czekają liczne atrakcje w ogólnym klimacie „Na ludowo”. Wydarzenie rozpocznie III Bieg Rolnika na trasie Maleniec- lasy wzdłuż Czarnej Koneckiej- Maleniec ( trasa 5 km).
wrzesień 16, 2020

"NOSFERATU. SYMFONIA GROZY" W MALEŃCU

W ramach wydarzenia "Fabryka Duchów" (19 września br. sobota) zapraszamy na projekcję filmu pt. "Nosferatu. Symfonia grozy" (reż. F.W. Murnau) z 1922 roku, stanowiącego wyjątkowe dzieło światowej kinematografii. Jest to jeden z pierwszych filmów grozy, którego scenariusz oparto na powieści Brama Stokera pt. „Drakula".
wrzesień 22, 2020

"FABRYKA DUCHÓW"

W dniu 19.09.2020 r. na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego, który w przeszłości był jedną z największych fabryk żelaza w powiecie opoczyńskim odbyło się wydarzenie pt. „Fabryka Duchów”. Wydarzenie rozpoczął wystrzał z armaty czarnoprochowej. Przybyłych gości oprowadzał dyrektor zakładu – Maciej Chłopek opowiadając owiane legendą historie, a z ciemnych zakamarków wyłonił się niespodziewanie duch założyciela zakładu – kasztelana łukowskiego Jacka Jezierskiego.
wrzesień 16, 2020

SPŁYW KAJAKOWY DO FABRYKI ŻELAZA W MALEŃCU

W dniu 13 września 2020 r. członkowie Klubu Turystyki Kajakowej PTTK w Żarnowie, a także Stowarzyszenia „Skórkowice i okolice”, uczestniczyli w międzypokoleniowym spływie kajakowym rzeką Czarną Maleniecką (zamiennie Konecką) na odcinku z Cieklińska do Maleńca, który to odcinek jest mocno uregulowany i piętrzony licznymi zaporami. Rzeka jest tu szeroka, względnie głęboka z niemal nieodczuwalnym nurtem.
wrzesień 10, 2020

FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH W MALEŃCU

W dniu 9 wrzesnia.2020 r. w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu odbyło się Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Koneckiego. W bezpłatnych warsztatach edukacyjnych uczestniczyli przedstawiciele organizacji pozarządowych z gmin: Fałków, Smyków, Końskie, Ruda Maleniecka.