(41) 373 11 42  
maleniec@gmail.com

Maleniec 52
26-242 Ruda Maleniecka

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzonymi

pracami konserwatorskimi i robotami budowlanymi

Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu w okresie od 01.06.2019 do 30.11.2019 

jest wyłączony z udostępniania zwiedzającym. 

 

Zobacz: Informacja o realizowanej inwestycji

Już niedługo ukaże się nowa książka o malenieckim ośrodku metalurgicznym, będąca uzupełnieniem publikacji pn. "Dolina Czarnej". Książka zostanie wydana w formie ebook (CD) oraz w wersji papierowej (A5). Zawiera niepublikowane materiały ikonograficzne oraz źródła archiwalne, odnalezione w Darmstadt, Radomiu i Kielcach.

Czytaj więcej: NOWA KSIĄŻKA O MALEŃCU

Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Patrioci i Fabrykanci Zagłębia Staropolskiego” z  Maleńca w dniu 13 września.2019 r. promowała tradycje patriotyczne, niepodległościowe i metalurgiczne Zagłębia Staropolskiego na festynie „Mnisi i Hutnicy" w Wąchocku. Impreza zorganizowana została przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Opactwo Cystersów w Wąchocku.

Czytaj więcej: GRUPA Z MALEŃCA W WĄCHOCKU

Dotacja na publikację książki pt. Maleniec: staropolska fabryka żelaza

Z przyjemnością informujemy, iż Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu oraz Stowarzyszenie "W Dolinie Czarnej" otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego dofinansowanie do publikacji pn. "Maleniec: staropolska fabryka żelaza".

Czytaj więcej: DOTACJA NA PUBLIKACJĘ KSIĄŻKI

W dniu 9 września.2019 r. Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Patrioci i Fabrykanci Zagłębia Staropolskiego” promowała tradycje patriotyczne, niepodległościowe i metalurgiczne Zagłębia Staropolskiego na festynie historycznym „Od Prasłowian do Polaków”. Impreza zorganizowana została na terenie muzealnego Archeoparku w Starachowicach w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Czytaj więcej: EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA