(41) 373 11 42  
maleniec@gmail.com

Maleniec 52
26-242 Ruda Maleniecka

ZWIEDZANIE ZABYTKOWEGO ZAKŁADU HUTNICZEGO W MALEŃCU

Uprzejmie informujemy, że w okresie 01.01.2020-31.03.2020 obiekt można zwiedzać w następujących porach:

poniedziałek-piątek, godz. 8.00-15.00

Dodatkowe informacje:
Tel. (41) 373 11 42
E-mai: maleniec@gmail.com

Styczeń to okazja do przypomnienia patriotycznych i metalurgicznych tradycji regionu, zwłaszcza tych, które bezpośrednio nawiązują do okresu powstania styczniowego. Przemysłowe tereny Zagłębia Staropolskiego, w tym okolice Opoczna, Końskich i Stąporkowa pełniły istotną rolę w planach władz powstańczych. Ziemie te miały stanowić zaplecze materiałowe i zbrojeniowe dla wysiłku niepodległościowego.

Czytaj więcej: FABRYKA ŻELAZA W MALEŃCU ZAPRASZA NA POWSTAŃCZĄ NOC!

Miło nam poinformować, że przygotowany przez Stowarzyszenie „W Dolinie Czarnej” i Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu projekt pn. „EKO-LAND-ART-FESTIWAL”, złożony na konkurs ogłoszony przez Lokalną Grupę Działania „U Źródeł” (nr 4/2019/G), został wybrany do wsparcia w ramach przedsięwzięcia 1.2.12. Praktyczna edukacja ekologiczna. Wartość finansowego wsparcia to 15.000 zł.

Czytaj więcej: KOLEJNE FUNDUSZE NA DZIAŁANIA EDUKACYJNE W MALEŃCU !

„Odkryj Swój Skarb” to ogólnopolski konkurs na najciekawsze inicjatywy lokalne, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Celem konkursu jest promocja najciekawszych inicjatyw edukacyjno-kulturalnych ukazujących „skarby” małych i średnich miejscowości w Polsce (do 30 000 mieszkańców), zakładających pielęgnowanie i popularyzowanie dziedzictwa lokalnego (materialnego i niematerialnego) oraz umacnianie tożsamości lokalnej.

Czytaj więcej: MALENIEC WYRÓŻNIONY W KONKURSIE "ODKRYJ SWÓJ SKARB" NARODOWEGO CENTRUM KULTURY

Szanowni Państwo, 30 listopada br. organizujemy spotkanie podsumowujące realizacje  projektu pn. „Utworzenie Centrum Starych Technologii Metalurgicznych i Hydroenergetycznych przy Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu poprzez rewaloryzacje, udostępnienie i wykorzystanie zasobów kulturowych zabytkowego zespołu zakładu przemysłowego w działalności edukacyjnej, kulturalnej i turystycznej”.

Czytaj więcej: SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE REALIZACJE PROJEKTU