Aktualności

lipiec 27, 2020

"Dzieciaki Cudaki" w Maleńcu

W minioną sobotę, dzięki audycji emitowanej przez kielecką rozgłośnie Radio eM Kielce pt. „Dzieciaki Cudaki”, najmłodsi mieszkańcy regionu mogli odbyć fascynującą podróż w świat dawnej metalurgii, poznając historię i dzieje malenieckiej fabryki żelaza.
lipiec 27, 2020

Maleniec medialnie

Nie słabnie medialne zainteresowanie działalnością malenieckiej fabryki żelaza. W minioną sobotę zabytek odwiedziła ekipa TVP, realizująca cykl programów poświęconych najatrakcyjniejszym turystycznie obiektom w regionie świętokrzyskim.
lipiec 15, 2020

Pamięci o tych, których nie ma...

W sobotni wieczór 11 lipca nastrojowe wnętrza zabytkowego zakładu w Maleńcu zamieniły się w niezwykłą scenografię teatralną, tworząc tło do koncertu i monodramu, które przywołały pamięć o dramatach Polaków walczących za Ojczyznę.
lipiec 08, 2020

Fabryka integracji i edukacji

W minioną sobotę (4 lipca br.) Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu stał się przestrzenią integracji i edukacji kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu koneckiego, których działalność koordynuje Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich przy Powiecie Koneckim.
lipiec 05, 2020

Pogoda na Maleniec w TVP Info

Bogactwo historii i zabytków, przyroda zachwycająca kolorami oraz zachęcająca do podróżowania słoneczna pogoda, to prognoza na dobrze spędzony czas w dawnej fabryce żelaza w Maleńcu. Przekonywała o tym pogodynka telewizji polskiej Celestyna Grzebyta, która w miniony piątek (3 lipca) przez cały dzień promowała Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu na ogólnopolskim kanale TVP Info.
czerwiec 22, 2020

Nie tylko koło wodne...

20 czerwca br. na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu zorganizowano spotkanie przedstawicielek 20 kół gospodyń wiejskich działających na terenie powiatu koneckiego.
czerwiec 21, 2020

Mocne brzmienie Maleńca

Jesienią 2019 fabrykę żelaza w Maleńcu odwiedziła ekipa filmowa i techniczna realizująca teledysk zespołu Ankh do singla "Nie Okłamuj". Utwór promuje reedycję płyty "Tu jest i tam jest" 2020. Bardzo dziękujemy za wizytę, a wszystkich odwiedzających naszą stronę zapraszamy do obejrzenia wspomnianego teledysku z Maleńcem w tle.