(41) 373 11 42  
maleniec@gmail.com

Maleniec 52
26-242 Ruda Maleniecka

Niewielki detal a cieszy.... Zamontowane zostały nowe tablice powitalne promujące Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu. Tablice (2 szt.) o wymiarach 2 m x 1,5 m oraz podświetlany kaseton, utrzymane w stylizacji steampunku. Na tablicach oryginalne fotografie, jakie powstały w 2017 r. podczas pleneru fotograficznego z udziałem grupy "Perspektywa"-Skierniewickie Plenery Fotograficzne (Sławomir Tomaszkiewicz, Kaja Flaga-Andrzejewska, Piotr Kołakowski, Amadeusz Andrzejewski i inni.)

Czytaj więcej: NOWE TABLICE POWITALNE

Zapraszamy na XIX edycję Kuźnic Koneckich, które odbędą się 7 lipca 2018 roku (sobota).  

Ważnym elementem dziedzictwa historyczno-kulturowego regionu świętokrzyskiego są tradycje metalurgiczne i hutnicze, które sięgają czasów prehistorycznych. Nawiązują do nich odbywające się  od lat Kuźnice Koneckie, jeden z najstarszych w regionie festiwali turystyczno-technologicznych, promujących przemysłowe tradycje regionu świętokrzyskiego.

Czytaj więcej: KUŹNICE KONECKIE 2018

W dniach 22.06.2018-24.06.2018 ma miejsce kolejna już (3) edycja rajdu motocyklowego "Baba Jaga Tour", którego głównym organizatorem jest Stowarzyszenie CK Riders z siedzibą w Kielcach. Ideą przewodnią rajdu jest promocja aktywnej turystyki oraz regionalnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego. Wśród podmiotów wspierających i współorganizujących wydarzenie jest Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, opiekujący się dawnym zakładem przemysłowym w Maleńcu, jako unikalnym zabytkiem techniki.  Dla uczestników rajdu, którzy 23.06.2018 r. zwiedzą dawną fabrykę żelaza w Maleńcu przygotowano prezentacje i pokazy filmowe oraz pokazy dawnych urządzeń produkcyjnych i technologii wytwórczych.

Niezwykłe atrakcje czekać będą na wszystkich tych, którzy 3 maja odwiedzą Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu i wezmą udział w wydarzeniu pn. „Maleniec na 8-bitach”. Tuż obok zabytkowych urządzeń przemysłowych z XVIII-XIX wieku staną równie unikalne dzieła techniki komputerowej z lat 80-90-tych XX wieku, w tym jedne z pierwszych komputerów osobistych oraz konsole do gier.

Czytaj więcej: MALENIEC NA 8-BITACH: TURNIEJ GIER KOMPUTEROWYCH