(41) 373 11 42  
maleniec@gmail.com

Maleniec 52
26-242 Ruda Maleniecka

W związku z pracami budowlanymi na terenie zabytkowego zespołu zakładu przemysłowego w Maleńcu, informujemy, że od dnia 01.06.2019 roku (do odwołania), obiekt jest wyłączony ze zwiedzania.

Obiekt będzie wyłączony ze zwiedzania, jednak grupy zorganizowane, planujące odwiedzić nasz obiekt mogą skorzystać z oferty edukacyjnej:

Czytaj więcej: INFORMACJA

POSZUKIWANI PRACOWNICY

Maleniecka fabryka żelaza (1782 A.D.), najnowocześniejszy i najstarszy zakład hutniczo-górniczy w Królestwie Polskim, w związku z produkcją m.in. mis stalowych dekoracyjnych, gwoździ żelaznych w różnych rozmiarach, kul karabinowych ołowianych, karabinów i armat, zaprasza chętnych do przyuczenia w zawodach: kowal-płatnerz, rusznikarz-puszkarz, a także powroźnik i krawcowa w trakcie wydarzenia   "NOC MUZEÓW 18 MAJA 2019".

Czytaj więcej: NOC MUZEÓW W STAREJ FABRYCE ŻELAZA

W minioną sobotę 4 maja br. zabytkowy zakład przemysłowy w Maleńcu stał się scenerią dla niezwykłej wystawy, na której przypomniano początki rewolucji informatycznej z przełomu lat 80-90-tych XX wieku. Ekspozycja była częścią wydarzenia pn. „Maleniec na 8 bitach”, które zadebiutowało po raz pierwszy rok wcześniej i przyciągnęło niemałą grupę zwolenników dawnej techniki i gier komputerowych.

Czytaj więcej: STARE MACHINY NA 8 BITACH

Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu oraz Stowarzyszenie „W Dolinie Czarnej” zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych.

Warsztaty obejmują trzy bloki tematyczne:
1.Metalurgia i kowalstwo;
2.Rusznikarstwo i puszkarstwo;
3.Krawiectwo i czapnictwo.

Wszystkich pasjonatów dawnych technologii wytwórczych informujemy, że kolejne zajęcia odbędą się 11 maja (godz.10.00).

Wstęp wolny.

Czytaj więcej: ZAPROSZENIE: BEZPŁATNE WARSZTATY EDUKACYJNE